Mieszkanie Plus: pierwsze lokale będą gotowe już w tym kwartale

Program Mieszkanie Plus jest przeznaczony dla każdego, kto nie chce lub nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania i woli je wynająć. Tańszy wynajem to dobre rozwiązanie w przypadku osób, które nie chcą brać kredytu hipotecznego (sprawdź najlepszy kredyt hipoteczny w PKO BP) i zadłużać się na bardzo długie lata. Rząd zdecydował, że pomoże obywatelom i wybuduje nowe mieszkania. Z programu mieszkanie Plus może skorzystać każdy obywatel, jednak większe szanse na tani wynajem będą miały rodziny wielodzietne oraz młode małżeństwa. Klucze do nowych mieszkań zostaną przekazane już w drugim kwartale bieżącego roku, taką informację podał BGK Nieruchomości.

Część mieszkań jest obecnie w trakcie budowy, najprawdopodobniej najwcześniej do użytku zostaną oddane lokale w Białej Podlaskiej oraz Jarocinie. Wartość wszystkich inwestycji to ponad 6 mln złotych. Ze względu na tanie koszty wynajmu powinna zwiększyć się podaż mieszkań. Mieszkania wybudowane z rządowych pieniędzy zasilą rynek nieruchomości i umożliwią długoterminowy wynajem na korzystnych warunkach. Przykładowo czynsz za wynajem 50-metrowego mieszkania w Białej Podlaskiej to koszt 900 złotych razem z mediami. Jak widać cena jest bardzo przystępna, dlatego nic dziwnego, że chętnych nie brakuje. Biała Podlaska opublikowała już listę najemców, niestety nie wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w programie Mieszkanie Plus. Ci, który przeszli weryfikację pozytywnie, ale nie otrzymali lokalu, zostaną wpisani na listę oczekujących. Do użytku zostanie oddanych łącznie 186 lokali mieszkalnych, zainteresowanych było 1,3 tys. osób, jednak tylko 380 tys. przeszło etap weryfikacji, gdzie oceniano zdolność do zapłaty czynszu. Około 10% wnioskujących osób było spoza miasta.

Program Mieszkanie Plus to doskonała alternatywa przede wszystkim dla młodych ludzi, których nie stać jeszcze na zakup własnych czterech kątów. Wynajem mieszkania w większym mieście, to bardzo wysokie koszty, które niejednokrotnie pochłaniają dużą część wypłaty obywatela. Tani wynajem na pewno pomoże nam zaoszczędzić więcej pieniędzy, za które być może w przyszłości kupimy własną nieruchomość.