Getin Point – rewolucyjna bankowość w Katowicach

Nowoczesne, samoobsługowe oddziały Getin Banku (aktualna lista placówek) są już dostępne w Katowicach. To pierwsze miasto w Polsce, w którym funkcjonują dwa tego typu urządzenia. Są one zlokalizowane w Galerii Katowickiej i Galerii Silesia. Getin Point pozwalają na dostęp do szerokiej oferty usług, dotychczas realizowanych wyłącznie w tradycyjnych placówkach bankowych lub bankowości elektronicznej.

Za pośrednictwem samoobsługowego oddziału Getin Point można m.in. założyć rachunek osobisty, wyrobić i od razu odebrać przypisaną do konta kartę płatniczą, założyć lokatę, sprawdzić stan środków na rachunku, wykonać przelew oraz wpłacić gotówkę na lokatę, rachunek lub spłatę karty kredytowej. Integracja z wewnętrznymi systemami Banku umożliwia w pełni samodzielne wykorzystanie możliwości tradycyjnego oddziału. Każdy Getin Point jest także wyposażony w narzędzia umożliwiające wideokonferencje z konsultantem Infolinii, który odpowie na wszystkie pytania, a w razie potrzeby przeprowadzi Klienta przez kolejne etapy identyfikacji i pomoże skorzystać z oferowanych produktów oraz usług.

Stosowany w Getin Point proces weryfikacji Klienta gwarantuje bezpieczeństwo i łatwość korzystania z usług Getin Banku. Wszystkie samoobsługowe oddziały zostały wyposażone w systemy biometrii Finger Vein, umożliwiające weryfikację w oparciu o analizę unikalnego wzorca naczyń krwionośnych palca. Dzięki zastosowaniu technologii nowoczesnej generacji, Klienci będą mogli w prosty i bezpieczny sposób zalogować się do bankowości internetowej, zatwierdzić transakcje oraz podpisać umowę. Ponadto Bank wprowadził podpis rysikiem – elektroniczny skan podpisu odręcznego, składany na tabletach w Getin Point. Jest on nanoszony na umowę i dodatkowo zabezpieczony certyfikatem. Weryfikację Klienta można przeprowadzić także sprawdzając autentyczność dokumentów za pomocą skanera dowodów.

Placówki Getin Point w Katowicach znajdują się w Galerii Silesia oraz Galerii Katowickiej i są czynne siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia galerii. Z samoobsługowego oddziału można korzystać także w weekendy i po godzinach pracy tradycyjnej placówki bankowej.